Aktualności

Konkurs „Fundacyjne EndoWojowniczki”
Zadanie konkursowe polega na przesłaniu na adres e-mail kontakt@pokonacendometrioze.pl zdjęcia, prezentującego Uczestnika Konkursu w koszulkach Fundacji rozdawanych podczas spotkania w Medicus Clinic we Wrocławiu dnia 16 listopada 2019 roku wraz z komentarzem promującym walkę z endometriozą oraz  oświadczeniami, których treść znajduje się w Regulaminie. Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 marca 2020, godz. 23:59.

 

16 listopada 2019, Dzień Otwarty w Medicus Clinic, Wrocław
Fundacja Pokonać Endometriozę uczestniczyła w Dniu Otwartym w Specjalistycznym Centrum Medycznym Medicus Clinic. Była to już kolejna edycja tego bezpłatnego spotkania z ekspertami adresowanego do pacjentek chorych na endometriozę. Celem spotkania było budowanie świadomości na temat endometriozy. Wzięło w nim udział ponad 200 osób z całej Polski. Zespół specjalistów z Medicus Clinic poruszał różne aspekty diagnozowania i leczenia endometriozy. W spotkaniu uczestniczył znany w całej Polsce pogromca endometriozy – dr n med. Mikołaj Karmowski, dr n med Piotr Rubisz, dr hab. n. med. Marek Zawadzki, dietetyk kliniczny i psychodietetyk mgr Dorota Olanin.
Spotkanie zakończył panel dyskusyjny, w którym wzięły udział #ENDOwojowniczki, czyli pacjentki, którym operacja przeprowadzona przez dr Mikołaja Karmowskiego umożliwiła życie bez bólu.
Całość prowadziła niezastąpiona dziennikarka Hanna Lis, która przez wiele lat cierpiała z powodu endometriozy.

dzien otwarty w Medicus Clinic